Noutăți - Scoala Gimnaziala 3

NOUTĂȚI

PE DATA DE 6 DECEMBRIE 2022 VA FI DAT ÎN FUNCȚIUNE BAZINUL DE ÎNOT DE LA ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3!

Bazinul de Înot de la Școala nr. 3 Suceava va fi dat în funcțiune de Sfântul Nicolae, pe 6 decembrie 2022, după ce a trecut printr-un proces de modernizare (s-a consolidat structura de rezistență a bazinului, s-a placat cu gresie, s-a înlocuit instalația pentru schimbătoarele de căldură).
Școala de vara "FIECĂRUI COPIL, O VACANȚĂ REUȘITĂ!"

În perioada 27 iunie - 8 iulie 2022, la Școala Gimnazială Nr. 3,  se desfășoară Școala de vară " Fiecărui copil, o vacanță reușită!". În cadrul Școlii de vară, copiii se bucură de activități interesante, drumeții, surprize, jocuri amuzante și educative, muzică și multă veselie.

CONCURS OCUPARE POST SECRETAR
CONCURS OCUPARE POST MUNCITOR ÎNTREȚNERE
CONCURS OCUPARE POST ÎNGRIJITOR

VACCINARE COVID - 19

La data de 01.11.2021, 34 de angajați ai unității școlare sunt vaccinați, ceea ce reprezintă 53% din numărul total al salariaților. Precizăm că raportul de vaccinare în rândul cadrelor didactice este de 56%.

La data de 05.11.2021, 45 de angajați ai unității școlare sunt vaccinați, ceea ce reprezintă 68.18 % din numărul total al salariaților.

REPARTIȚIA ELEVILOR LA CLASELE PREGĂTITOARE - an școlar 2021/2022
OCUPAREA POSTURILOR DIDACTICE VACANTE
Condiţiile specifice de ocupare a posturilor didactice vacante din unitatea de învăţământ în cadrul etapei de pretransfer consimţit între unităţile de învăţământ preuniversitar:
VIRTUAL CHALLENGE
      În cadrul proiectului european Erasmus + We are looking for future Olympic Stars, ce beneficiază de o finanțare de 29390 de Euro de la Uniunea Europeană și se desfășoară la Școala Gimnazială Nr.3 Suceava în perioada 1 septembrie 2019- 31august 2022, a fost propusă o provocare adresată tuturor elevilor și profesorilor din școlile partenere din România, Slovacia, Bulgaria, Croația și Italia.  VIRTUAL CHALLENGE vă propune ca, în perioada 1 decembrie 2020- 31 ianuarie 2021, să contorizați, cu ajutorul unui pedometru sau al unui telefon, pașii pe care îi parcurgeți.         La sfârșitul acestei perioade, primii 100 ( cei care au parcurs cel mai mare număr de pași) vor primi o diploma care să certifice participarea în proiect și performanța obținută. Va fi  făcută media pașilor parcurși de primii 100 de copii din cele 5 țări partenere și se va face clasamentul final al competiției.
     Scopul acestei activități este ca, în acestă perioadă dificilă, să promovăm mișcarea și un stil de viață sănătos.
     Pentru a putea  monitoriza VIRTUAL CHALLENGE,  vă  invit să accesați https://padlet.com/mihaelamustea/3bpx91l5bt0p7gv8   unde, după ce vă înregistrați ,  creați o postare personală apăsând butonul + din partea de jos dreapta a padletului unde puteți adauga periodic informații/ filmulețe/ fotografii/mesaje despre implicarea voastră în această competiție.
Implicarea și originalitatea vor fi apreciate!

IMAGINI DIN TIMPUL ACTIVITĂȚII